آموزش زمان های انگلیسی مقدماتی

آموزش زمان های انگلیسی مقدماتی

آموزش زمان های انگلیسی

زمان های انگلیسی بیش از ۷۰٪ ساختارهای زبان انگلیسی را تشکیل می دهند. دانستن گرامر زمانها در انگلیسی می تواند مکالمه و درک شما را به طرز شگفت انگیزی بالا ببرد. به دلیل اینکه در زبان فارسی زمان ها کمتر از زبان انگلیسی هستند و اینکه در مکالمه زبان فارسی، ما معمولا ساختار شکنی کرده و ساختارها را ساده می کنیم، زبان آموزان در زبان انگلیسی نیز به این ساختار شکنی ادامه می دهند که به دلیل تفاوت در شیوه گفتاری در زبان فارسی و زبان انگلیسی باعث مشکل در مکالمه و درک می شود. برای مثال در زبان فارسی ما می توانیم بجای رفته ام بگوییم رفتم یا بجای خورده ام بگوییم خوردم. یا برای مثال بجای خواهم رفت می توانیم بگوییم میروم یا بجای خواهم خورد میگوییم میخورم. حالا به این نکته دقت کنید که ما همین کلمه میخورم را در فارسی به سه حالت حال ساده، حال استمراری و آینده ساده همیشه به یک شکل استفاده میکنیم! اما با این تفاوت که با لحن خود زمان و نوع انجام آن را به خواننده انتقال می دهیم.

اما در زبان انگلیسی نمی توان چنین کاری را انجام داد. یعنی اینکه زبان انگلیسی یک زبان ساختار پذیر می باشد و نمی توان با لحن آن را تغییر داد. حالا فرض نمایید زبان آموزی که همیشه یاد گرفته که با تفکر فارسی انگلیسی را صحبت کند چه مشکلاتی را خواهد داشت. شاید شما هم شنیده باشید کسانی که به کشورهای انگلیسی زبان مهاجرت می کنند گفته باشند که زبانی که در ایران یاد گرفته اند به دردشان نمی خورد و مجبور شده اند دوباره در کلاس های زبان شرکت کنند. دلیل اصلی این مشکل نه لغات هستند و نه اصطلاحات انگلیسی. دلیل اصلی ندانستن نحوه درست استفاده از زمان های انگلیسی می باشد.

 

 

شیوه تدریس زمان های انگلیسی توسط استاد عطایی

در دوره زمان های انگلیسی استاد عطایی به ساده ترین شکل ممکن کاربرد گرامر زمانها در انگلیسی با مثال های فراوان و تمرین های بسیار زیاد و مهمتر از همه با روش ابداعی و انحصاری آنالیزی با زبان آموز کار خواهند نمود. تفاوت شیوه تدریسی استاد عطایی در نحوه بیان و نشان دادن نوع استفاده از کاربرد زمان های انگلیسی می باشد. بالعکس کلاس های معمول گرامر یا مکالمه که یا صرفا به گفتن توضیح کلی در مورد زمان بسنده می کنند، استاد عطایی هر زمان را به کاربردهای متنوع تقسیم بندی نموده و آن ها را بصورت کاربردی در کلاس شرح خواهند داد. هدف از این نوع آموزش تفکر سازی انگلیسی میباشد به این شکل که دانشجو کاربردهایی را که آموزش میبیند را در انتهای دوره با تنوع کنار هم استفاده خواهند نمود و یاد میگیرد که چطور میتواند کاربردهای زمان های انگلیسی را جایگزین تفکر فارسی خود نمایند.. یکی از بهترین قسمت های این کلاس تفاوت مفهومی و کاربردی بین زمان ها و کاربردهای آنها می باشد که باعث آن می شود تا زبان آموز هیچ گاه به اشتباه کاربردی را بجای کاربرد دیگر استفاده ننماید. در آخر زبان آموز شاهد پیشرفت شگرفی در مکالمه و مخصوصا درک فیلم ها،‌ آهنگ ها و موقعیت های دیگر انگلیسی خواهد شد و می توانید نظر دانشجویان کلاس های استاد عطایی را بخوانید. اگر حس میکنید سطح این کلاس برای شما پایین میباشد میتوانید در کلاس زمان های انگلیسی پیشرفته ثبت نام بفرمایید. اگر سطح کلاس برای شما بالا میباشد، میتوانید در دوره آموزش مبتدی انگلیسی ثبت نام بفرمایید.

 

مناسب برای کسانی که

– کسانی که سطح کمی بالاتر از بیسیک را دارند تا دانشجویان پیشرفته زبان.

– کسانی که همیشه حس می کنند اشتباه صحبت می کنند.

– کسانی که در گرامر احساس ضعف دارند.

– کسانی که حس می کنند خیلی ساده صحبت می کنند.

– کسانی که درک میکنند ولی نمی توانند همان جملات را در مکالمه خود بکار ببرند.

– کسانی که به دنبال مهاجرت هستند.

– کسانی که به دنبال کسب نمره خوب در آیلتس می باشند.

– کسانی که به دنبال کسب نمره بالا در تافل می باشند.

– کسانی که قصد شرکت در کنکور را دارند.

 

انتظارات پایان دوره

در پایان این دوره این انتظاراتی می باشد که از زبان آموز خواهد رفت:

– زبان آموز به بیش از یکصد کاربرد از زمان ها در زبان انگلیسی تسلط پیدا می کند.

– زبان آموز دیگر در استفاده از زمان ها اشتباه نخواهد کرد.

– زبان آموز دیگر تنها از ساختارهای ساده استفاده نخواهد نمود.

– زبان آموز می تواند بدون ترجمه فارسی جملات انگلیسی را درک نماید.

– به واسطه درک مستقیم انگلیسی زبان آموز اعتماد به نفس بالایی را خواهد داشت.

– معمولا زبان آموزان در قسمت Listening بهبود قابل توجهی را احساس می کنند.

– زبان آموز به راحتی فیلم و آهنگ انگلیسی را درک (گرچه نه ۱۰۰ درصد) خواهد نمود.

– دانشجویان این دوره معمولا در کنکور نتیجه بسیار خوبی را کسب می کنند.

– بعلت کم شدن قابل توجه اشتباهات زبان آموز اعتماد بنفس خوبی را پیدا خواهد نمود.

– با تمرین مکالمه و آنالیز بیشتر زبان آموز پیشرفت قابل توجهی در مکالمه زبان انگلیسی خود شاهد خواهد بود.

 

محتوای کلاس

نمایش همه

ثبت نام این دوره به سایت مدرسه مجازی عطایی آنلاین منتقل شده است.